Společnost Panasonic potvrdila kybernetický útok a únik dat

Zpět na blog

Japonská technologická společnost Panasonic, která je známá především výrobou spotřební elektroniky, potvrdila, že došlo k nelegálnímu přístupu do její sítě během kybernetického útoku. Společnost Panasonic vedle spotřební elektroniky nabízí širokou škálu produktů a služeb, včetně dobíjecích baterií, automobilových a leteckých systémů a průmyslových systémů. Společnost také v březnu podepsala smlouvu se společností McAfee o vytvoření operačního centra pro zabezpečení vozidel zaměřeného výhradně na kybernetické útoky.

Ve svém vyjádření k útoku společnost uvedla, že byla napadena 11. listopadu a zjistila, že „během vniknutí byla zpřístupněna některá data na souborovém serveru“.

Podle svého prohlášení společnost po interním vyšetřování zjistila, že během průniku došlo k přístupu k některým datům na souborovém serveru. V návaznosti na to okamžitě nahlásila incident příslušným orgánům a zavedla bezpečnostní opatření, aby zabránila vnějšímu přístupu do sítě. Kromě vlastního vyšetřování společnost Panasonic v současné době spolupracuje se specializovanou organizací třetí strany na prošetření úniku a určení, zda se narušení týkalo osobních údajů zákazníků a/nebo citlivých informací souvisejících se sociální infrastrukturou.

Ačkoli v prohlášení nebyly uvedeny žádné další informace, japonské deníky Mainichi a NHK uvedly, že únik ve skutečnosti probíhal od 22. června do 3. listopadu. Společnost Panasonic na žádosti o komentář nereagovala, ale v rozhovoru pro TechCrunch toto datum potvrdila a uvedla, že datum 11. listopadu se ve skutečnosti vztahuje k okamžiku, kdy bylo narušení poprvé zjištěno.

Zpravodajské agentury informovaly, že třetí strana mohla získat přístup k citlivým informacím, jako jsou údaje o zákaznících, osobní údaje zaměstnanců a technické soubory z domácích provozů společnosti Panasonic.

Zdroj: ZDnet

7. 12. 2021